Banki Zdjęć http://www.banki-zdjec.pl gdzie sprzedać zdjęcia - gdzie kupić zdjęcia - fotografia stockowa - zarabianie na zdjęciach - sprzedaż zdjęć - microstock Tue, 06 Nov 2018 16:06:59 +0000 pl-PL hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.2.1 Pamiętajcie, że stocki się kończą http://www.banki-zdjec.pl/pamietajcie-ze-stocki-sie-koncza.html http://www.banki-zdjec.pl/pamietajcie-ze-stocki-sie-koncza.html#respond Tue, 06 Nov 2018 16:06:59 +0000 http://www.banki-zdjec.pl/?p=3121 Wpisujcie miasta, które nadal uploadują!

]]>
http://www.banki-zdjec.pl/pamietajcie-ze-stocki-sie-koncza.html/feed 0
Ostateczny dowód na koniec stocków http://www.banki-zdjec.pl/ostateczny-dowod-na-koniec-stockow.html http://www.banki-zdjec.pl/ostateczny-dowod-na-koniec-stockow.html#respond Wed, 29 Jul 2015 07:30:38 +0000 http://www.banki-zdjec.pl/?p=3012 Czytaj dalej Ostateczny dowód na koniec stocków ]]> W milionach listów pytacie gdzie się podziewam. Odpowiadam więc. Od 5 lat na Instagramie zbieram materiał do spektakularnego powrotu na rynek microstock oraz zbieram pieniążki do świnki skarbonki na nowe body Canon 1D C, które pozwoli mi kręcić filmy w jakości 4K!11

Wracając do tematu. Na najpopularniejszym blogu o bankach zdjęć autorstwa Lee Torrensa pojawił się ostatnio ciekawy wywiad z Brianną Wettlaufer, jedną z założycielek Stocksy United.

Między wierszami można w nim wyczytać, że stocki się skończyły, fragment o którym mówię:

(…) We have members making full time incomes, with a handful already doing six figures. (…)

Handful?! Tylko handful… Przypadek? Nie sądzę.

To koniec, ostateczny koniec stocków!11

stocksy

]]>
http://www.banki-zdjec.pl/ostateczny-dowod-na-koniec-stockow.html/feed 0
Dlaczego Natalia Siwiec ma prawo być oburzona? http://www.banki-zdjec.pl/dlaczego-natalia-siwiec-ma-prawo-byc-oburzona.html http://www.banki-zdjec.pl/dlaczego-natalia-siwiec-ma-prawo-byc-oburzona.html#comments Fri, 23 Nov 2012 14:04:42 +0000 http://www.banki-zdjec.pl/?p=2877 Czytaj dalej Dlaczego Natalia Siwiec ma prawo być oburzona? ]]> Nie będę się specjalnie rozwodził, większość chyba już zna sprawę kontrowersyjnego kremu. Prawdopodobnie wie też kto i kiedy (na długo przed Euro 2012) zrobił zdjęcia Natalii Siwiec nago i gdzie można je kupić (np. Shutterstock, iStockphoto, wszędzie, bo taki to już biznes). Do meritum…

Jakie są ograniczenia licencji Royalty Free?

Mało kto chyba jednak wie, że zdjęć sprzedawanych w bankach zdjęć nie można tak zupełnie dowolnie wykorzystać. A już na pewno nie wiedzą tego ci, którzy już zamierzają reklamować wizerunkiem Siwiec kulki analne (gdzieś na fejsie przeczytałem, że ktoś planuje taki core business). Informacje o tym jak zdjęcie nie może być wykorzystane można znaleźć w dokumencie zwanym Model Release oraz licencji Royalty Free.

Oto lista zastosowań, które nie są dozwolone, bez względu na rodzaj posiadanej licencji:

 • Materiały mające charakter pornograficzny, obsceniczny lub oszczerczy
 • Materiały przedstawiające modela w sposób ujawniający lub sugerujący np. problemy zdrowotne psychiczne lub fizyczne, nadużywanie substancji, zachowania przestępcze, zachowania lub preferencje seksualne bez wyłączenia odpowiedzialności.

Już widzę jak nasi forumowi koledzy, specjalizujący się w temacie, przy każdej następnej sesji modelowej będą się z tego tłumaczyć.

Powodzenia dziewczyny i chłopaki :)

Natalia Siwiec nago
Natalia Siwiec nago / © Yuri Arcurs – Shutterstock
]]>
http://www.banki-zdjec.pl/dlaczego-natalia-siwiec-ma-prawo-byc-oburzona.html/feed 4
Średni dzienny dochód ze sprzedaży zdjęć online http://www.banki-zdjec.pl/sredni-dzienny-dochod-ze-sprzedazy-zdjec-online.html http://www.banki-zdjec.pl/sredni-dzienny-dochod-ze-sprzedazy-zdjec-online.html#respond Fri, 06 Jan 2012 11:27:55 +0000 http://www.banki-zdjec.pl/?p=2855 Czytaj dalej Średni dzienny dochód ze sprzedaży zdjęć online ]]> Małe zestawienie naszych dziennych stockowych zarobków rok do roku oraz prognoza na nadchodzący rok smoka (chyba już nawet nadszedł).

Powyższe zestawienie miało pierwotnie zawierać wartości kwotowe, ale po konsultacji z Olą uznałem, że temat zarobków w Polsce to nadal tabu większe niż sex, więc dla spokoju ducha pionowa oś została pozbawiona wartości.

Jak widać rok do roku pniemy się w górę, być może wolno ale nie przykładamy się specjalnie do tematu. Grudzień 2011 zakończony dodatkowo BME, o którym nawet nie śniłem w 2007 roku.

Z wykresu wynika, że rok smoka będzie rokiem dużego skoku, czyżby sprzedaż video miała się aż tak rozwinąć? ;)

]]>
http://www.banki-zdjec.pl/sredni-dzienny-dochod-ze-sprzedazy-zdjec-online.html/feed 0
Microstock 2011 http://www.banki-zdjec.pl/microstock-2011.html http://www.banki-zdjec.pl/microstock-2011.html#respond Tue, 03 Jan 2012 10:00:03 +0000 http://www.banki-zdjec.pl/?p=2847 Czytaj dalej Microstock 2011 ]]> Postanowiłem trochę odgrzać bloga w nowym roku, zima to dobry okres na małe pitu-pitu ;)

Kilka dni temu via G+ Bob Davies udostępnił bardzo ładne podsumowanie roku 2011, dla tych co wolą poczytać po polsku przygotowałem tłumaczenie tekstowe (po wykresy zapraszam do Boba), przy okazji sam sprawdzę co wydarzyło się na rynku stockowym w 2011 bo jakoś nie śledziłem tematu regularnie, przejadło mi się…

Podsumowanie Boba trochę zredukuję, nie wszystkie wydarzenia wydają mi się istotne.

Banki Zdjęć w 2011 roku

Styczeń

 • redukcja prowizji w iStockphoto, najbardziej odczuli ją współpracownicy nie pracujący na wyłączność
 • Fotolia obcięła prowizje

Luty

 • Panthermedia udostępnił nowy serwis dla współpracowników
 • iStockphoto wprowadził zdjęcia na licencji editorial

Marzec

 • współpraca Corbis Images z Demotix

Kwiecień

 • Dreamstime zmienia poziomy prowizji oraz przekracza 11 mln zdjęć w bazie

Maj

 • iStockphoto udostępnił kolekcję Vetta dla filmów wideo oraz ilustracji

Czerwiec

 • 24 miliony gniotów na Alamy

Lipiec

 • Shutterstock udostępnił narzędzie do śledzenia trendów

Sierpień

 • ruszył bank zdjęć PhotoDune
 • rozpoczęcie współpracy Corbis Images z Associated Press
 • 123RF z 10 mln zdjęć
 • Dreamstime z nowym narzędziem do zgłaszania naruszeń praw autorskich

Wrzesień

 • Shutterstock wprowadził Single Image Sales
 • Fotolia postanowiła karać współpracowników za sprzedaż zdjęć taniej niż ma to miejsce w ich banku zdjęć, nie wiadomo tylko czy jeszcze taniej można
 • jeszcze więcej kontrowersji w iStockphoto, zmiana regulaminu
 • Veer uruchomił subskrypcję
 • konferencja StockInRussia

Październik

 • zmiana cennika w Depositphotos
 • Catalog Manager w Shutterstock
 • iStock świętuje pięciolecie sprzedaży filmów wideo

Listopad

 • Shutterstock wypuścił pierwszą na rynku microstock aplikację na iPada
 • MicrostockExpo w Berlinie

Grudzień

 • Depositphotos wprowadził zdjęcia na licencji editorial
 • 123RF sprzedaje także filmy wideo

Pozostałe ciekawe fakty:

 • 80% zdjęć na iStockphoto pochodzi od 18% fotografów (Pareto tu też rządzi? ;)
 • 19 mln nowych zdjęć i ilustracji zostało wypuszczonych na rynek w 2011 roku
 • co najmniej 80.000 fotografów współpracowało z bankami zdjęć w ubiegłym roku
 • 80% sprzedaży na iStock jest generowana przez portfolio 8% fotografów
 • Top25 współpracowników iStock posiada średnio ponad 100 DL/plik (niektórzy 200 DL/plik)
 • 2011 może okazać się ostatnim rokiem, w którym sprzedaż fotografii przerośnie wpływy ze sprzedaży filmów video

Co w nowym roku?

2012 zapowiada się na rok stockowych filmów video, co niezmiernie mnie cieszy, wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił w tej materii zapraszam do mojego wstępniaka dla początkujących videografów.

PS. Rzuciłem okiem na RSS, na prawdę w 2011 kompletnie nic ciekawego się nie działo, dobrze, że przestałem pisać te miesięczne podsumowania bo i tak nie byłoby o czym… Jeśli ktoś ma coś do dodania od siebie to zapraszam jak zwykle do komentarzy.

]]>
http://www.banki-zdjec.pl/microstock-2011.html/feed 0
Majowa promocja Panthermedia http://www.banki-zdjec.pl/majowa-promocja-panthermedia.html http://www.banki-zdjec.pl/majowa-promocja-panthermedia.html#respond Wed, 11 May 2011 15:46:23 +0000 http://www.banki-zdjec.pl/?p=2841 Czytaj dalej Majowa promocja Panthermedia ]]>

W chwili obecnej PantherMedia proponuje swoim klientom promocję dotyczącą zakupu pakietów kredytowych. Przy zakupie pakietu kredytowego 25 kredytów, klient otrzymuje jedno zdjęcie gratis, natomiast przy zakupie pakietu 100 kredytów, klient otrzymuje 10 kredytów gratis. Kredyty funkcjonują na zasadzie przedpłaty. Kupując odpowiadający potrzebom pakiet kredytów, Klient otrzymuje możliwość pobierania zdjęć do wyczerpania limitu wykupionego pakietu. Zakupione pakiety kredytów nie ulegają przedawnieniu i można je wykorzystać w dowolnym czasie. Promocja trwa do 31 maja 2011.

Tyle ode mnie na szybko ;)

]]>
http://www.banki-zdjec.pl/majowa-promocja-panthermedia.html/feed 0
Photogenica – bank zdjęć Royalty Free http://www.banki-zdjec.pl/photogenica-bank-zdjec-royalty-free.html http://www.banki-zdjec.pl/photogenica-bank-zdjec-royalty-free.html#respond Fri, 25 Mar 2011 11:56:20 +0000 http://www.banki-zdjec.pl/?p=2819 Czytaj dalej Photogenica – bank zdjęć Royalty Free ]]>

Wpis gościnny, autor: Agencja Fotograficzna Photogenica

Photogenica – to agencja fotograficzna, z siedzibą w Warszawie prowadząca serwis photogenica.pl, w którym można samodzielnie nabywać i pobierać zdjęcia, grafiki wektorowe i ujęcia filmowe. Strona dostępna jest w języku polskim i angielskim.

© Patrizia Tilly / Photogenica

Dla kupujących zdjęcia

Photogenica oferuje gotowe do użycia fotografie, grafiki w formacje JPG, oraz grafiki wektorowe w ilości ponad 10 mln, udostępniane w postaci plików JPG / TIFF / EPS o różnych wielkościach, jak również ujęcia filmowe w jakości HD. Ceny za pojedynczy utwór zaczynają się od 9 zł i zależą tylko od dwóch czynników – wielkości pobieranego pliku i rodzaju licencji (standardowa, rozszerzona).

Klientom kupującym znaczne ilości zdjęć Photogenica proponuje subskrypcję. Można wybierać z bazy ponad 1,6 mln zdjęć w cenie od 0,47 zł za zdjęcie. W ramach subskrypcji, w zależności od wybranego pakietu, można pobrać określoną ilość zdjęć oraz grafik w różnych okresach czasowych (1, 3, 6 i 12 miesięcy).

Photogenica proponuje wielorakie formy płatności za zakupione licencje; tradycyjne przelewy bankowe (na podstawie faktur Pro Forma), przelewy elektroniczne (do wyboru ponad 20 banków), PayPal oraz karty kredytowe. Ponadto istnieje możliwość dokonania przedpłaty na konto pre-paid Photogenica, w celu wykorzystywania przedpłaconych środków na późniejsze pobieranie utworów bez konieczności dokonywania opłaty za każdym razem. Jest to wygodne w sytuacji, gdy osoby zamawiające zdjęcia nie mają stałego dostępu do środków finansowych firmy; po jednorazowym dokonaniu odpowiedniej przedpłaty mogą one pobierać wiele utworów bez konieczności wielokrotnego zawierania transakcji.

Każde nabycie licencji na wykorzystanie utworów w Photogenica jest finalizowane automatycznym wystawieniem faktury VAT połączonej z Umową Licencyjną.

Serwis Photogenica.pl umożliwia samodzielne dokonanie transakcji w kilku krokach: od sprawnego wyszukiwania bazującego na polskich i angielskich słowach kluczowych, poprzez składanie zamówień, po pobieranie plików po zawarciu transakcji. Użytkownik odnajduje na swoim koncie wszelkie statystyki swej aktywności: wyszukania, zestawy utworów, zamówienia, umowy licencyjne i faktury.

Podsumowanie dla kupujących

 • Agencja fotograficzna Photogenica
 • Baza zdjęć: ponad 10 mln (pojedyncze) + 1,6 mln ( subskrypcje);
 • Ceny:
  • pojedyncze zdjęcia – od 9 zł
  • pakiety- od 47 gr za zdjęcie w ofercie subskrypcji
 • Pliki wektorowe: tak, format EPS;
 • Ujęcia filmowe: tak, format MOV HD;
 • Licencje: Royalty Free, standardowa i rozszerzona;
 • Metody płatności: ePrzelew, karta kredytowa, PayPal; tradycyjny przelew bankowy, faktury VAT, przedpłaty (możliwość zasilania konta pre-paid);
 • Waluta: Złoty Polski;
 • Polski interfejs: Tak;
 • Wyszukiwanie w językach: polski , angielski;
 • Biuro: Warszawa, Polska.
© Olly / Veer / Photogenica

Dla sprzedających zdjęcia (fotografików, autorów)

Polskie treści dla odbiorców z Polski i zagranicy. Bank zdjęć Photogenica poszukuje przede wszystkim utworów (grafika, grafika wektorowa, ujęcia filmowe, zdjęcia) o charakterze lokalnym:

 • Polskie krajobrazy, miasta;
 • Polska fauna i flora;
 • Tradycja i święta (ludowe, państwowe, religijne);
 • Historia Polski;
 • Kuchnia polska;
 • Architektura Polski;
 • Zabytki w Polsce;
 • Atrakcje turystyczne Polski;

Charakterystyczne i znane miejsca współczesnej i dawnej Polski (w tym zdjęcia historyczne)

Photogenica poszukuje również zdjęć reporterskich przedstawiających znane osoby oraz bieżące wydarzenia z Polski.

Photogenica chętnie nawiąże współpracę z autorami zdjęć, grafik i filmów. Wzór umowy pomiędzy twórcą a bankiem zdjęć dostępny jest w dwóch wersjach językowych (polskiej i angielskiej).

Każdy autor może liczyć na indywidualne podejście do jego twórczości.

Podsumowanie dla sprzedających zdjęcia

 • Minimalny rozmiar pliku: 2500 x 1750 pikseli;
 • Pliki wektory: Tak;
 • Krótkie filmy video footage: Tak;
 • Licencje: Standardowa i Rozszerzona;
 • Ile można zarobić: od 2,70 zł do 89,70 zł ze sprzedaży jednego zdjęcia;
 • Ile kosztują zdjęcia: od 9 PLN w zależności od rozdzielczości;
 • Metody wypłat: przelew bankowy w PLN, PayPal.
 • Warunki przyjęcia: zgodność z wymaganiami technicznymi plików Photogenica (szczegóły)
 • Wyłączność na zdjęcia: Brak;
 • Metody uploadu zdjęć: kanał FTP;
 • Waluta: Złoty Polski.
]]>
http://www.banki-zdjec.pl/photogenica-bank-zdjec-royalty-free.html/feed 0
Microstock wypunktowany – Grudzień 2010 http://www.banki-zdjec.pl/microstock-wypunktowany-grudzien-2010.html http://www.banki-zdjec.pl/microstock-wypunktowany-grudzien-2010.html#respond Sun, 02 Jan 2011 21:41:14 +0000 http://www.banki-zdjec.pl/?p=2809 Czytaj dalej Microstock wypunktowany – Grudzień 2010 ]]> Podsumowanie ostatniego miesiąca roku 2010. Prawdopodobnie ostatnie regularne podsumowanie wydarzeń z rynku microstock na tym blogu. Czas zacząć robić zdjęcia i poważnie zarabiać na fotografii, a nie pisać smuty na blogasku.

 • Fotolia przejęła klientów upadającego niemieckiego banku zdjęć Polylooks
 • iStock zmienił strony prezentujące wyniki wyszukiwania, podobno usprawnił wyszukiwarkę
 • w 2011 roku iStockphoto zamierza zacząć sprzedaż zdjęć na licencji editorial
 • Dreamstime zmienił cenę za usługę płatnego opisywania zdjęć na 0.60$ za zdjęcie
 • agencja StockFood specjalizująca się w sprzedaży zdjęć kulinarnych twierdzi, że widzi potencjał sprzedaży zdjęć wykonanych w technice 3D
 • Ron Chapple, kto o tym fotografie nie słyszał niech sobie wygugluje, ogłosił, że biznes microstockowy nie jest już dla niego opłacalny, jego zdaniem szanse na sprzedaż zdjęcia zmalały o 90% w ostatnich latach
 • Fotolia wydała drugą wersję interaktywnej aplikacji Fotolia Desktop
 • Fotolia wprowadziła nowy sposób płatności dla polskich klientów: e-przelewy
 • narzędzie do tworzenia prezentacji lighboxów iStockphoto zostało zaktualizowane
 • ostatnio częściej publikuję zdjęcia na moim innym blogu, zapraszam
 • … o i wydarzenie roku, >100 fanów na fejsie
]]>
http://www.banki-zdjec.pl/microstock-wypunktowany-grudzien-2010.html/feed 0
Microstock wypunktowany – Listopad 2010 http://www.banki-zdjec.pl/microstock-wypunktowany-listopad-2010.html http://www.banki-zdjec.pl/microstock-wypunktowany-listopad-2010.html#respond Sun, 05 Dec 2010 15:54:49 +0000 http://www.banki-zdjec.pl/?p=2803 Czytaj dalej Microstock wypunktowany – Listopad 2010 ]]> Klasyczna porcja wiadomości dotyczących sprzedaży zdjęć na rynku microstock:

 • Dreamstime świętował 10 mln zdjęcie w bazie, nawet z tej okazji rozdał trochę więcej prowizji
 • Shutterstock popsuł stronę startową dla sprzedających zdjęcia; miałem o tym napisać notkę, ale mi przeszło
 • Visco Images, nowy bank zdjęć RM i RF, może chcesz przetestować? Spore prowizje … może warto, nie wiem, obserwujemy.
 • DeepMeta został oficjalnym narzędziem iStockphoto
 • podobno YayMicro jeszcze żyje i ma nowy program afiliacyjny (20% prowizji)
]]>
http://www.banki-zdjec.pl/microstock-wypunktowany-listopad-2010.html/feed 0
Darmowe tapety na pulpit http://www.banki-zdjec.pl/darmowe-tapety-na-pulpit.html http://www.banki-zdjec.pl/darmowe-tapety-na-pulpit.html#respond Sun, 21 Nov 2010 15:28:38 +0000 http://www.banki-zdjec.pl/?p=2794 Czytaj dalej Darmowe tapety na pulpit ]]> W milionach listów pytacie gdzie można znaleźć darmowe tapety na pulpit. Wychodząc naprzeciw waszym oczekiwaniom od dziś zacznę umieszczać darmowe tapety na pulpit w profilu Banki Zdjęć na facebooku ;)

Rzuciłem okiem na Google Analytics tego bloga, wziąłem pod uwagę ostatnie pół roku i wyszło mi, że 80% czytelników w tym okresie używało takich rozdzielczości ekranu:

 • 1280×800
 • 1280×1024
 • 1024×768
 • 1680×1050
 • 1440×900
 • 1366×768

Dlatego zdecydowałem publikować 4 rodzaje rozdzielczości tapet:

 • 1680×1050 (popularna panorama, pokryje to również rozdzielczości: 1440×900 oraz 1280×800)
 • 1280×1024
 • 1366×768
 • 1024×768

Jako, że za oknami jesień, a na moim pulpicie wciąż królują jesienne klimaty, to jesienna tapeta będzie pierwszą z serii darmowych tapet na pulpit. Darmową tapetę można ściągnąć stąd: 1280×1024, 1024×768, 1366×768, 1680×1050.

]]>
http://www.banki-zdjec.pl/darmowe-tapety-na-pulpit.html/feed 0