CanStockPhoto przejęte przez Fotosearch

Kolejny z banków zdjęć oparty o model mikropłatności przejęty przez duży tradycyjny stock! Tym razem podało na CanStockPhoto,  a przejmującym okazał się Fotosearch. Wartość transakcji nie została ujawniona.

Dla fotografów sprzedających tam zdjęcia nie zmieni się wiele, brand jak i strona zostaną bez zmian. Jedynym plusem może okazać się możliwość sprzedawania zdjęć w profesjonalnej agencji jaką niewątpliwie jest Fotosearch, a wybrane najlepsze zdjęcia będą licencjonowane jako profesjonalny brand (oznacza to po prostu wyższe stawki za zdjęcie).

Z nowości około CanStockPhoto :

  • niedawno zaczęli akceptować grafiki wektorowe
  • planują wprowadzić footage

Osobiście zrezygnowaliśmy jakiś czas temu interesować się tym bankiem zdjęć. Nie wysyłamy tam zdjęć i chyba nigdy niczego nie wrzuciliśmy – chodź nie pamiętam już tej historii. Zważywszy na powyższą wiadomość, może warto rozważyć powrót ? Podobno fotografowie notują tam regularne wzrosty sprzedaży zdjęć. CanStockPhoto pochwalił się także, że wraz z informacją o przejęciu przez Fotosearch, ruch na stronie wzrósł, a fotografowie zaczęli ładować więcej zdjęć.

Może ktoś pochwali się w komentarzach jak mu idzie sprzedaż zdjęć w CanStockPhoto ?

3 komentarze do “CanStockPhoto przejęte przez Fotosearch”

  1. szkoda czasu na nich (przez rok nawet na wyplate nie uzbieralem!), ale moze teraz sie cos ruszy ?

  2. Mam nadzieję że teraz coś drgnie. Jestem na tym stocku od prawie trzech lat. Średnio mam 5 dl miesięcznie, a więc na dzień dzisiejszy szkoda czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *