iSyndica za darmo

iSyndica to takie oprogramowanie on-line, które pozwala zarządzać portfolio fotografa stockowego sprzedającego zdjęcia w kilku kanałach za jakie uznać możemy banki zdjęć. W skrócie sprowadza się to do tego, że ładujemy swoje zdjęcia do iSyndica, a potem synchronizujemy je z bankami zdjęć, w których mamy portfolio. iSyndica jest oprogramowaniem płatnym,  abonament roczny dochodzi obecnie do 149.99$.

Czym zastąpić iSyndica?

Problem ładowania tony megabajtów do wielu agencji microstock jednocześnie dostrzegłem już na samym początku mojej przygody ze stockami. Napisałem wtedy prosty program do wysyłania zdjęć do wielu agencji jednocześnie, w dwóch wersjach, PHP oraz Java. Obecnie rozwijana jest jedynie wersja w języku PHP, którego parser wydaje się być bardziej dostępny w środowiskach jakich powinien być uruchamiany.

Ostatnią wersję skryptu do szybszego ładowania zdjęć do agencji microstock możemy pobrać z forum. Obecna wersja wspiera połączenia SSL jakie wymuszone jest przez agencję Veer. Wszelkie szczegóły odnośnie instalacji skryptu dostępne są na forum, przypomnę tylko, że powinien on być uruchamiany na zdalnym serwerze przez protokół SSH. W skrócie, działa on ze wszystkimi agencjami, które udostępniają połączenie FTP.

Osobiście używam ten skrypt od początku jego istnienia. Zysk dla mnie jest oczywisty, zamiast ładować zdjęcia mozolnie do wszystkich banków zdjęć używając swojego łącza i komputera, ładuję je raz na zdalny serwer przez FTP i uruchamiam odpowiednio skonfigurowany skrypt. Proste, szybkie i wygodne dla tych, którzy wiedzą jak używać SSH.

Zdaję sobie sprawę, że darmowa iSyndica nie jest dla wszystkich, ale nikt nie mówił, że będzie łatwo! Mniej technicznym fotografom polecam jednak iSyndica :-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *