PantherMedia Polska otwiera biuro w Warszawie i rozpoczyna sprzedaż zdjęć na polskim rynku

Z dniem 22 października 2009 PantherMedia rozpoczyna działalność na polskim rynku oferując swoim Klientom:

  • stronę internetową w języku polskim www.panthermedia.pl
  • cennik dopasowany do potrzeb polskiego klienta
  • elastyczną ofertę zakupu zdjęć (zdjęcia pojedyncze, za kredyty lub w abonamencie)
  • bezpośredni kontakt z biurem obsługi klienta w Warszawie
  • rozliczenia w polskiej walucie bez żadnych kosztów transferu za granice

PantherMedia

Notka prasowa:

Agencja mikrostockowa PantherMedia zapowiada swoją ekspansję na rynek polski, serwis internetowy po polsku już ruszył!

 

Monachium, Niemcy/Warszawa, Polska, 20 październik 2009.

 

PantherMedia (http://www.panthermedia.net) to dynamicznie rozwijająca się agencja na rynku fotografii Royalty-Free (RF), posiadająca w swej ofercie ponad milion zdjęć oraz tętniącą życiem społeczność fotograficzną. Firma ogłosiła dzisiaj otwarcie swojego biura w Polsce (Warszawa) oraz start polskiej strony internetowej.

 

PantherMedia Polska (http://www.panthermedia.pl) jest zarządzana przez profesjonalistę branży fotograficznej Wiesława Kubajkę, który zamierza wykorzystać swoją wszechstronną wiedzę do podniesienia międzynarodowej pozycji zdjęć stockowych firmy PantherMedia. Wiesław Kubajka, z wykształcenia ekonomista, był przez wiele lat szefem Działu Foto Wydawnictwa Bauer Polska oraz prezesem Agencji Prasowej KAPA.

 

„Cieszę się że, mogąc zapoczątkować rozwój PantherMedia na polskim rynku”, „Polska jest bardzo ważnym rynkiem dla produktów i usług oferowanych przez PantherMedia”. Jej najnowsza oferta abonamentowa z pewnością znajdzie wielu stałych odbiorców, powiedział Wiesław Kubajka. „Tworzymy zupełnie nowe możliwości dla nabywców zdjęć i fotografów. Oferujemy nie tylko całkowicie przetłumaczoną na język polski stronę internetową, ale także wszechstronnie funkcjonalną platformę dla Społeczności Twórców. Po raz pierwszy polscy Klienci mają możliwość kupować i sprzedawać fotografie na platformie PantherMedia w ich własnym, ojczystym języku.” To co wyróżnia PantherMedia pośród innych agencji Mikrostock to bezpośrednia obsługa polskich Klientów przez profesjonalny zespół redaktorów z warszawskiego biura.

 

PantherMedia oferuje zdjęcia fotografów z całego świata i zamierza nadal rozwijać swoją działalność na nowych rynkach międzynarodowych, zapewniając klientom bezpośredni kontakt w ich ojczystym języku oraz wspierając lokalne kampanie marketingowe i reklamowe w innych krajach. „Poszerzenie naszej działalności poprzez otwarcie biura w Polsce jest logiczną kontynuacją naszej strategii rozwoju na arenie międzynarodowej”, dodał Robert Walters, prezes i współzałożyciel PantherMedia „, a to dopiero pierwszy krok, kolejne – już wkrótce.”

 

Aby uczcić rozpoczęcie działalności, PantherMedia Polska przygotowała dla polskich Klientów specjalną ofertę: http://panthermedia.net/?polska

 

O PantherMedia

PantherMedia działa na rynku fotografii Royalty-Free. Zarówno dostawcy, jak i nabywcy zdjęć mogą spotkać się na jednej wspólnej platformie internetowej składającej się ze Społeczności Twórców dla fotografów oraz Agencji Fotograficznej dla nabywców zdjęć.

 

Społeczność Twórców służy do stworzenia kreatywnego centrum rynku fotografii. Fotografowie profesjonalni oraz amatorzy z całego świata mogą przesyłać, oceniać i komentować zdjęcia. Mogą podzielić się swoim doświadczeniem, rozwijać swoje umiejętności fotograficzne i zaprezentować swój potencjał artystyczny.

 

Po kontroli prawnej i ocenie jakościowej przeprowadzonej przez redaktorów PantherMedia zdjęcia umieszczane są w Agencji Fotograficznej. Agencje, wydawnictwa i firmy, które korzystają ze zdjęć, mogą kupić licencje dostosowane do ich indywidualnych potrzeb – jako zdjęcia pojedyncze, za korzystne pakiety kredytowe lub w elastycznym planie abonamentowy.

 

Przychody są współdzielone z fotografami. To nowatorski model biznesowy: tzw. „User Generated Content” czyli biznes zarówno w zakresie oferowanych produktów jak i formy współpracy tworzony przez jego użytkowników. Jego autorami jest ponad 20.000 fotografów na całym świecie. Taki sposób współpracy pozwala na utrzymanie oferty zdjęć RF znacznie poniżej średniej ceny rynkowej.

 

PanterMedia.net jest reprezentowane przez PantherMedia GmbH z siedzibą w Monachium, Niemcy, która została założona w październiku 2004 roku. Obecnie PantherMedia oferuje ponad 1 milion zdjęć na całym świecie bezpośrednio i poprzez międzynarodową sieć ponad 90 partnerów dystrybucyjnych w 36 krajach. Podczas 25 Niemieckich Dni Przedsiębiorców firma PantherMedia reprezentowała Kraj Związkowy Bawaria jako najlepszy bawarski Start-up.

Jeden komentarz do “PantherMedia Polska otwiera biuro w Warszawie i rozpoczyna sprzedaż zdjęć na polskim rynku”

  1. Jak dla mnie to strona jest po prostu wielką porażką. Bardzo wolno chodzi na wszystkich komputerach. Dodatkowo jestem grafikiem i chce sprzedawać zdjęcia. Wielu znajomych powiedziało mi, że tylko nieliczne zdjęcia są dodawane do sprzedaży. Większość odrzucają. Widać, że zależy im tylko na sprzedaży a nie na kupowaniu zdjęć.

    Naprawdę odradzam. Jestem niezadowolony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *