Shutterstock przejmuje BigStockPhoto

Wszyscy dziś na blogach i forach odnoszą się do przejęcia BigStockPhoto przez Shutterstock. Też sobie napiszę dwa słowa, tym bardziej, że nie mam nic ciekawszego do roboty, przecież nie będą robił nowych zdjęć w środę.

Wydaje mi się, że większość osób spodziewała się, że i Shutterstock w niedługim czasie wprowadzi plan sprzedaży zdjęć w oparciu o kredyty. Wszyscy widzieli, jak plany subskrypcji zainicjowane przez Shutterstock, zostały wdrożone z lepszym lub gorszym skutkiem do większości wiodących banków zdjęć, więc kredyty w Shutterstock były już tylko kwestią czasu.

Shutterstock rozważał wdrożenie planów kredytowych na dwa sposoby, albo jako swój serwis zbudowany od zera, albo przejęcie któregoś z konkurencyjnych banków zdjęć. Padło na tą drugą opcję i wydaje mi się to być słusznym wyborem … na pewno Shutterstock zdobędzie nowych klientów, raczej zarobi na tym, ale czy my jako fotografowie stockowi też skorzystamy, to się jeszcze okaże. Ja temu kibicuję, co z tego wyniknie, zobaczymy w najbliższych dniach.

Miały być dwa słowa, a wyszły 3 akapity. Linki do ogłoszeń prasowych dotyczących tego wydarzenia można znaleźć na forum Shutterstock.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *