Jak szparować zdjęcia w Photoshopie ?

Często pojawia się potrzeba wydzielenia jakiegoś obiektu ze zdjęcia i osadzenia go w jakimś innym obrazie. Czynność tę zwyczajowo nazywamy izolowaniem (szparowanie, wydzielanie). Bardzo dobre narzędzie do wydzielania znajduje się w Photoshopie, ukrywa się pod nazwą Wydziel (Extract ToolAlt+Ctrl+X). Napiszę krok po kroku jak przy jego użyciu dokładnie wydzielić obiekt ze zdjęcia :

1. Otwieramy zdjęcie i uruchamiamy narzędzie Wydziel

ex-menu2.jpg

Po lewej stronie widzimy menu, interesujące nas pozycje to :

  • Pierwsza (od góry) – podświetlacz krawędzi (B – klawisz skrótu)
  • Druga – wypełnienie (G)
  • Trzecia – gumka (E)
  • Siódma – lupka (Z)
  • Ósma – rączka (H)

2. Zaczynamy od lupy, powiększamy zdjęcie do tego stopnia, aż będziemy mogli swobodnie operować na krawędziach obiektu (uwaga : podwójne kliknięcie na lupę powoduję powrót do oryginalnej wielkości zdjęcia).

3. Używając podświetlacza krawędzi zaznaczamy kontury obiektu, gdy w danym widoku zaznaczyliśmy już wszystkie krawędzie, to możemy użyć rączki w celu przesunięcia kadru. Polecam podświetlać jak najmniejszym rozmiarem narzędzia – 1 (opcja po prawej stronie). Im dokładniej wykonamy ten krok, tym dokładniejszy będzie nasz efekt końcowy.

4. Gdy obwiedziemy nasz cały obiekt i na całej długości nie ma żadnej przerwy, wtedy używamy wypełniania, klikając wewnątrz zaznaczenia wypełniamy kolorem. Efekt będzie wyglądał mniej więcej tak :

okno.jpg

5. W ostatnim kroku klikamy w Podgląd i jeśli efekt nas satysfakcjonuje klikamy OK.

izolowanie.jpg

Jedna myśl w temacie “Jak szparować zdjęcia w Photoshopie ?”

  1. ZAWSZE CHCIAŁAMS IE NAUCZYC TO ROBIC,JEST TO SWIETNE,SPRÓBUJE ALE NIE WIEM CZY SOBIE PORADZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *