Jak wypłacać zarobione pieniądze ?

Kiedyś w notce dla „początkujących” pisałam, że agencje microstock w swojej ofercie posiadają zazwyczaj kilka kanałów, którymi możemy wytransferować nasze dochody. Zazwyczaj są to czeki bądź systemy : PayPal lub MoneyBookers.

Czeki w USA to chyba wciąż bardzo popularna metoda płatności, w Polsce to margines, dlatego nie polecam tej formy.

Pozostaje nam PayPal lub MoneyBookers, systemy te są bardzo do siebie podobne, PP używam od zawsze, w MB nie mam nawet konta, stąd moja opinia będzie czysto subiektywana i w oparciu o opinie użytkowników MoneyBookers.

Proces transferu pieniędzy z banku zdjęć na nasze konto osobiste zazwyczaj odbywa się w dwóch etapach:

  • transfer pieniędzy na konto PP lub MB (rodzaj waluty zostaje zachowany)
  • transfer z PP lub MB na konto osobiste (następuje przewalutowanie na złotówki)

Warto kumulować środki i drugi etap przeprowadzić dla kilku agencji jednocześnie. Przy obecnych silnych wahaniach wartości dolara warto wybrać odpowiedni moment na transfer takich środków do Polski.

Dwa słowa o prowizjach. PayPal nie pobiera opłat od kwoty 500zł, jeśli kwota transferu jest mniejsza to pobiera opłatę w wysokości 5zł, środki do polskiego banku transferowane są od 5 do 7 dni roboczych (oficjalne dane na stronie). MoneyBookers pobiera zawsze opłatę w wysokości 1.80 Euro, nie znalazłam informacji jak długo trwa transfer pieniędzy – podobno 2 dni …

O PayPal można przeczytać i podyskutować na forum.

2 komentarze do “Jak wypłacać zarobione pieniądze ?”

  1. Witam, jak wygląda kwestia podatkowa związana ze sprzedażą zdjęć? Gdzie płaci się podatek od dochodu? Jak to rozliczyć?

    W.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *