Zdjęcia za darmo

Jak zwykle, w milionach listów pytacie, gdzie można dostać zdjęcia za darmo? Wiadomo, nie ma nic za darmo, ale czasem jakieś zdjęcie można dostać. Jest wiele serwisów oferujących zdjęcia za darmo, również w bankach zdjęć czasem można ściągnąć jakieś darmowe zdjęcie, najczęściej udostępniane jako „darmowe zdjęcie dnia/tygodnia„.

Przygotowałem krótką listę miejsc gdzie możecie pobierać zdjęcia za darmo:

Jeśli ktoś zna jeszcze jakieś inne miejsce z darmowymi zdjęciami to może uzupełnić listę w komentarzu.

Pamiętajcie jednak o przestrzeganiu licencji na jakich takie darmowe zdjęcia są udostępniane!

6 komentarzy do “Zdjęcia za darmo”

 1. Witam,

  Zawsze mam z tym problem, więc zapytam: Czy za darmo oznacza, że można użyć tych zdjęć w projektach komercyjnych bez konsekwencji?

  Mam też problem ze zdefiniowaniem tego czy zdjęcia załączane na płytach do pism np. Computer Arts, PSD można wykorzystać w projektach komercyjnych. Z ich strony odpowiedzi na ten temat brak. W zasadzie nabyłem gazetę i płytę, zapłaciłem za to więc co? Jak to rozumieć?

  Serwis sxc.hu znam, ale także nie jestem pewny co do wykorzystania zdjęć w projektach komercyjnych.

  Pozdrawiam

 2. Są to darmowe zdjęcia royalty free – można ich używać zgodnie ze standardową licencją Royalty Free, czyli także w projektach komercyjnych. To, że dany serwis udostępnia jakieś zdjęcie za darmo to tylko bonus. Na iStockphoto jest to ładnie po polsku wyjaśnione w warunkach licencji – ten link powinien rozwiać wszelkie wątpliwości.

  Na SXC masz jasno wyjaśnione, zobacz You may use the Image oraz You may not use the Image, jeśli taki komercyjny projekt chcesz sprzedawać (prawdopodobnie chodzi o sprzedaż wielokrotną np. szablonu strony WWW z danym zdjęciem) to powinieneś zapytać się autora czy nie ma nic przeciwko (sekcja „Always ask permission from the photographer if you want to use the Image” z powyższego linka).

  Co to PSD z płyt CD o których piszesz to nie mam pojęcia jak to traktować :-) Byłbym jednak ostrożny w stosunku do swobodnego używania tego typu materiałów.

  pozd
  RO

 3. Witam,

  Kupujecie pewnie zdjęcia z istockphoto. Chciałem się zorientować jak to wygląda. Chcę zakupić punkty dosłownie kilka, żeby mieć legalne fotki do www. Zgodnie z tym co czytałem przelewu zrobić nie mogę. Zostaje PAYPAL. Konto na paypalu mogę otworzyć, bo to nie problem… no właśnie, co dalej? Można płacić zwykłą kartą debetową np. mbanku? Czy trzeba najpierw zdobyć kartę kredytową? Jak to czytałem w kilku wątkach, potrzebuję fotosów szybko. Można płacić debetową i jak to wygląda, bo nigdy nie kupowałem przez paypal?

  Jeśli nie można debetową to co mi pozostaje? Zarejestrowałem się jeszcze w stockexpert. Tam są identyczne fotografie jakich potrzebuję (nawet jest taniej), ale tam jest znowu problem z minimalną ilością kredytów. Hmm…

  Mogę prosić ew. o jakiś namiar na agencje ze sporymi zasobami, które też mają opcje zakupu kredytów za drobne, a nie ma problemu z zapłaceniem za licencje. Ze swojej strony dodam tylko, że wygrzebałem pixelstock.pl, stockplus.pl tylko tutaj nie ma tak ciekawych zdjęć i takiego wyboru.

  Bardzo proszę o poradę. Pozdrawiam

 4. Na PayPal trzeba po prostu zasilić konto, jest tam kilka sposobów, najszybciej będzie jak masz kartę którą można płacić w sieci, np. taką posiada Inteligo (Visa Electron z kodem CVC na odwrocie). mBank chyba też taką posiada, ale nie wiem na pewno. Jeśli się nie uda kartą to zostaje przelew – też tak można zasilić konto w PayPal (moje konto > dodaj środki).

  Mając już pieniądze na PayPal będzie z górki – postępujesz tak jak informuje bank zdjęć. Wszystkie banki zdjęć jakie polecamy znajdują się na górze strony w prawej kolumnie – linki po kliknięciu w „kup zdjęcia”. Polecamy iStockphoto.

 5. Prośba. Dla otwarcia strony internetowej Małoletnich Polskich Ofiar Drugiej Wojny Światowej, potrzebne jest zdjęcie płaczącego dziecka w wieku 5-6 lat na tle ruin domu. Może ktoś udostępni takie zdjęcie lub coś podobnego w wyobrażającego tragizm małego dziecka skrzywdzonego wojną. Będziemy bardzo wdzięczni
  Pozdrawiam
  Romuald Drohomirecki

 6. ja ostatnio biorę jeszcze poza sxc.gu trochę zdjęć z fotoglobe.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *